Rády DSE

A Rády Diáksport Egyesület tevékenysége

Egyesületünk 1990-ben alakult Balatonkenesén a Pilinszky János Általános Iskolában.
Taglétszámunk folyamatosan 200-230 fő. Egyesületünk tagjai az iskola tanulói, pedagógusai, szülők és a velük szimpatizáló felnőttek.
Az iskola igazgatójával kötött szerződésben vállaltuk a tanulók sport és szabadidős tevékenységének szervezését és lebonyolítását.

Elnök: Kissné Pethő Ildikó

Célkitűzéseink:

• Egészséges életmódra nevelés. Egészségnevelési program megvalósítása.
  • A mindennapos testmozgás igényének kialakítása.
  • Minél több mozgással járó program szervezése.
  • Versenyzési lehetőség biztosítása az iskola minden tanulójának.
  • Életre szóló sportágak megismertetése: sízés, futás, kerékpározás, labdajátékok, úszás, természetjárás. - Táborok, túrák szervezésével szeretnénk elősegíteni hazánk természeti és kulturális értékeinek megismerését.

Tevékenységünk:

• Versenyek szervezése, rendezése.
  • Rendszeres versenyzési lehetőség biztosítása az iskola minden tanulójának.
  • Mindennapos testnevelés- testmozgás biztosítása.
  • Pályázatok írása.

Táborok, túrák:

Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a gyermekek megismerjék, szeressék és védjék a természetet. Ezért rendszeresen szervezünk kirándulásokat, túrákat. Ezek a kirándulások 1 naposak, ahol megismerjük a leghíresebb balatoni kirándulóhelyeket, a Balaton felvidék legszebb tájait, a Bakony növény- és állatvilágát, kulturális értékeit.

Csatolmány: