Invazív fajok kiállítás iskolánkban

Április utolsó hetében a Fenntarthatósági témahét keretében a Nők a Balatonért Egyesület elhozta iskolánkba az Idegenhonos Inváziós fajok molinó kiállítását. A NABE balatonkenesei csoportjának vezetője, Thury Attiláné Zsuzsa néni nyitotta meg a látványos bemutatót és Pulai Istvánné Irénke néni ismertette a kiállítás témáját. A közönség az osztályok DÖK és Zöld DÖK tagjaiból állt, akik meghallgatták az előadást és kérdéseket tettek fel az özönfajokról. Később a hallottakat elmesélik az osztálytársaiknak, így a szünetekben és a témában ide kapcsolódó órákon a gyerekek már tudni fogják, hogy miért fontos és hasznos számunkra főként élőhelyünkön, a Balaton környékén a behurcolt és elszaporodott növény, és állatfajok ismerete. Köszönjük a Nabe balatonkenesei csoportjának, Thury Attilánénak és Pulai Istvánnénak a tartalmas és érdekes kiállítás megszervezését!

Pusztayné Nemes Beáta

természettudományos munkaközösségvezető