Iskolában az Erdő

Az Iskolában az Erdő Program keretében a Minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusa látogatott el hozzánk októberben. A 4., 5. és 6. osztályos tanulóink erdőpedagógiai foglalkozásokon vehettek részt. Az erdők és fenntarthatóság témakörében az ismereteket játékosan, interaktív eszközökkel szerezhették meg, ami a környezeti nevelés fontos része.

A foglalkozásokon többek között választ kaphattunk azokra a kérdésekre, hogy: Milyen szerepet játszik az erdő a Föld vízháztartásában vagy a levegő körforgásában? Mit ad nekünk az erdő? Mit tanít nekünk az erdő a fenntarthatóságról?

Köszönjük az itt hagyott ismertető és szakmai anyagokat, játékokat és az összeszerelhető madárodút! Köszönjük Cserményiné Váradi Melinda erdei iskola vezetőnek a sok hasznos ismeretet!

Pusztayné Nemes Beáta

Öko-fenntarthatósági mk. vezető