Jánosi Gusztávra emlékeztünk

Iskolánkban a "zsibongójának" névadója Jánosi Gusztáv, akire minden évben szerptember 28-án emlékezünk. Amikor iskolánk 1996-ban, az országban elsőként vette fel Pilinszky János nevét, felmerült névadóként Jánosi Gusztáv is. Végül a művelődési csarnokot nevezték el a Kenesét rajongva szerető költő-műfordító-püspökről. Jánosi Gusztáv 182 éve született és 112 éve hunyt el, de emléke, szellemisége ma is köztünk él.

Ebben az évben is az 5.osztályosok emlékeztek meg a névadóról. Köszönjük a szereplő gyerekeknek: Berecz Levente, Horák Eszter, Zsednai Dávid, Szijjártó Dorina, Hamar-Kovács Hanna, Bali Eszter, Hofstädter Noel, Kovács Áron, Dobai Nóra, Csomai Dávid, Czinkán Dominik, Tóth-Renczes Zsuzsanna, Hegedüs Milán tanulónak a kiemelkedő munkáját, valamint felkészítő tanáruknak: Pusztayné Nemes Beáta osztályfőnöknek és Pusztainé Tóth Judit zongora tanárnőnek.