Magyar Diáksport Napja 2024

2024 szept. 27-én megrendezésre került a Magyar Diáksport Nap. Az 1-2.osztály az iskolában és az enyingi uszodában tartotta a sportnapot, 3-8.osztálynak a Honvéd Üdülőben szerveztünk sportfesztivált. Programunkat közös bemelegítéssel kezdtük a Balaton partján, amit a diákok tartottak a többi iskolatársuknak. Ezután 10 állomást alakítottunk ki, amiket forgó színpad szerűen mindenki kipróbált. A feladatok végrehajtása közben zene szólt, beszélgettek egymással a gyerekek és jó hangulatban mozogtak. A program zárásaként visszasétáltunk az iskolába, ami megint csak 2,5 km volt. Bízunk benne, hogy ez a sport esemény sok gyereknek kedvet csinált a rendszeres mozgáshoz és a következő hónapban is ilyen lelkesen részt fognak venni a sportfesztiválon, mint ahogy azt tették a mostanin is. Köszönjük a tanító és tanár kollégáinknak a segítséget és a Rády Diáksport Egyesületnek a nap végi jutalmat.

Gajdán Gréta és Ácsné Szalai Eszter szervezők