Versenyfelhívás 2017- Litterátum Megyei Angol illetve Német Tesztverseny

A Jelenlét Oktatási Alapítvány Litterátum Megyei Angol illetve Német Tesztversenyt hirdet 5-8. osztályos tanulóknak és a középiskolák korosztályos diákjainak. A verseny első, iskolai fordulója április 26-án, szerdán, du. 3 órakor lesz.

Nevezési  határidő: április 12.

Az első forduló nevezési díja: 1500 Ft/fő

Nevezni kizárólag a lenti linkeken lehet -  a litteratum.hu honlapon - a nevezési űrlap kitöltésével:

Nevezés a megyei angol versenyre

Nevezés a megyei német versenyre

A díjat rózsaszín postai utalványon lehet fizetni a következő címre: Jelenlét Oktatási Alapítvány – 2528 Úny, Újtelep 2. vagy átutalni a következő számlaszámra Jelenlét Oktatási Alapítvány 16200137-18513167-00000000 /Magnet Bank/

Fontos! A közleményben kérjük beírni a versenyzők létszámát, a nyelvet és a saját nevét (felkészítő tanár). A rózsaszín utalvány pénzfeladási költségét tíz versenyző felett átvállaljuk, olyan módon, hogy levonható a befizetendő nevezési díjból. A nevezési díjat kérjük legkésőbb a jelentkezési határidő végéig befizetni.

Megyei döntő (második forduló)

A megyei döntő időpontja: 2017. május 25. (csütörtök) 15 óra

A döntő helyszíne: megyeszékhely

A döntőn minden olyan versenyző jogosult részt venni, aki az első fordulóban 70%-ot, vagy annál jobb eredményt ért el, befizette a megyei döntő részvételi díját -1900 Ft/fő - és a megyei döntőre a litteratum.hu honlapon regisztrál.

A megyei döntő díjazása:

300 fő alatti résztvevő esetén évfolyamonként a verseny első 30 helyezettje, 500 -1000 fő résztvevő esetén az első 50 helyezettje, 1000- 2000 fő esetén az első 100 helyezettje  oklevelet és választható nehézségi szintű (A2 – ifjúsági vizsga, B1- alapfok, B2- középfok) nyelvvizsga felkészítő új online tanfolyamot kap ajándékba.

A legalább 10 fővel a megyei döntőben résztvevő tanárok között, a legjobb átlageredményt elérő versenyzők felkészítő tanára tárgyjutalmat és oklevelet kap.

A megye  legeredményesebb három iskolája oklevélben részesül.

Extra nyelvvizsga nyeremény

–      7. osztályban az országos összehasonlításban legjobb eredményt elért 3 versenyző  Corvinus (B1) alapfokú, egynyelvű, komplex (írásbeli+szóbeli) akkreditált nyelvvizsga lehetőséget kap.  

–      8. osztályban az országos összehasonlításban legjobb eredményt elért 3 versenyző  Corvinus (B2) középfokú, egynyelvű, komplex (írásbeli+szóbeli) akkreditált nyelvvizsga lehetőséget nyer.

 A 2017-es versenykiírás teljes szövege itt olvasható.

Sikeres felkészülést kívánunk!