Iskolánk 5., 6. osztályos tanulói közül huszan arra vállalkoztak, hogy részt vesznek a SpaceBuzz projektben, amelyben megismerik, hogyan lehetnek a Föld nagykövete, mit tehetnek a bolygónk fennmaradása érdekében.
Ehhez 12 küldetésen vesznek részt, ahol STE(A)M tanulási módszerrel felkészítjük és elvisszük a gyerekeket egy virtuális űrutazásra, miközben tudatosítjuk bennük a klíma- és környezetvédelem, valamint a természettudományok fontosságát.
Mi is történt a küldetések során?
felfedeztük a világűr felépítését
modellek segítségével megmértük a Föld-Hold távolságát
megépítettük az Univerzum modelljét
megterveztük a saját bolygónkat és űrlényünket
megismertük az élet feltételeit
játékos feladatokkal felkészültünk az űrutazásra
Az első 6 küldetésünk után egyszer csak érkezni fog az űrkabin, amit már nagyon várnak a gyerekek. A virtuális űrutazás során megtapasztalják a Földről kilövést és látogatást tesznek az ISS-en, a Nemzetközi Űrállomáson.
A SpaceBuzz küldetése, hogy minél több magyar gyermek megtapasztalja az „áttekintő hatást”, és ez inspirálja őket arra, hogy Földünk nagyköveteivé váljanak.
„A SpaceBuzz oktatási program lényege, hogy élményalapú, vagyis a gyerekek nem csupán kívülről nézik, hanem át is élhetik az űrutazást és azt az ún. Overview hatást, amikor a bolygónkat a világűrből láthatjuk. A virtuális űrséta, illetve az űrutazás során rádöbbenhetnek arra, hogy milyen törékeny és védtelen a Föld, sokkal jobban kell vigyázni rá. Ezzel együtt fokozódik az érdeklődésük a természet- és műszaki tudományok iránt, és az együttműködési, kreatív és kommunikációs képességeik is erősödnek” – számolt be az eddigi tapasztalatokról Zentai István, a SpaceBuzz Hungary Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke.